• ARSAL-INSAAT.gif

Bilgi ve Online Randevu Formu

Bilgi ve Online Randevu için formu doldurun sizi hemen arayalım.


  “Avantajlı Fiyatlarımız ile Hayallerinizi Ertelemeyin!”

  Kalamış Gibi Güzide Bir Yerde Yaşamaya Ne Dersiniz! – Lansmana Özel Fiyatlarımızı Kaçırmayın!

  Kesintisiz deniz manzarası pencerende, türk ve dünya mutfakları bahçende, Marmaray önünde, Avrasya bir adım ötende, spa, sağlık, spor kompleksleri ve kültür&sanat merkezi Fişekhane’yle hayata değer katan ne varsa sizin evinizde…

  Yaşamın başladığı Büyükyalı’da, en büyük yatırım kendinize ve geleceğinize…
  İyi yaşam Büyükyalı’da sizi bekliyor.

  Kalamış, İstanbul’un Anadolu yakasında Kadıköy ilçesinde bir semt ve aynı isimde bir koydur.

  Kurbağalıdere, Kızıltoprak, Feneryolu ve Fenerbahçe arasındadır. Büyük bir marinası ve parkı vardır. Bazı gece kulüpleri ve lokantalar da bulunur. Galatasaray Spor Kulübü’nün Galatasaray Kalamış Tesisleri de burada bulunur.

  Kurbağalıdere Kalamış Koyu’na dökülmektedir. Kurbağalıdere’nin koya döküldüğü yerde Fenerbahçe Spor Kulübü’nün Dereağzı Tesisleri vardır.

  PROJE GALERİSİ

  • asdasdasdasdasdasd

  Geçmişten Günümüze En İyi Yerlerden Biri Kalamış!

  Kalamış, İstanbul’un en güzel ilçelerinden biri olan Kadıköy’ün semtleri arasında. Kadıköy, geçmişte nezihliği, güzelliği ile bilinirmiş. Hatta şehzadelerin Topkapı Sarayı dışında yaşadığı ilk yermiş. Günümüze ne yazık ki ulaşamayan Kurbağalıdere Köşkü, Şehzade Abdülaziz ve Murat’a ev sahipliği yapmış yıllarca. Devlet adamları, paşalar, sarayda görev yapanlar yerleşmek için hep Kadıköy’ü seçmişler.

  Adını Yunancadan alan Kalamış anlamı ise “kamışlık.” Muhtemelen bölgenin coğrafi yapısının yüzyıllar öncesindeki haline ithafen koyulmuş bu isim. Kalamış Marina, İstanbul’daki en büyük marina olma özelliğine sahip. Ataköy’deki diğer büyük marinaya kıyasla kapasitesi daha fazla; 1.000’den fazla tekneye servis verebiliyor. Marina’nın tam karşısında, Kalamış’ın tarihi göz kırpıyor; bu kez bir kiliseden. 19. yüzyıldan kalma Ayios Ioannis Hrisostomos Kilisesi semtin en işlek noktasında yer alıyor.

   

  ULAŞIM

  Adres: Bağdat Caddesi
  Caddebostan Plajyolu Sokak
  Çam Apartmanı No: 10 Daire: 1
  Caddebostan – Kadıköy / İstanbul

  info@arsalinsaat.com.tr

  Pzt – Cmt / 9:00 – 18:00

  Bilgi ve Online Randevu Formu

  Bilgi ve Online Randevu için formu doldurun sizi hemen arayalım.